Ceragem

Ceragem

ceragem

Ceragem je plnoautomatizované medicínske terapeutické masážne lôžko, ktoré v sebe spája tlakovú masáž s hĺbkovo pôsobiacim dlhovlnným infračerveným teplom, emitovaným jadeitovými kameňmi a špeciálnymi epoxidkarbónovými platňami. Ponúka intenzívny relax a celkové uvoľnenie. Je výsledkom dlhoročnej práce tímu špičkových lekárov, vedcov a technikov, ktorí spojením najnovších poznatkov modernej vedy s osvedčenými metódami alternatívnej medicíny, vyvinuli jedinečný medicínsky produkt CERAGEM dnes používaný vo viac ako 70-tich krajinách sveta.

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky v septembri roku 2008 zaregistrovalo plnoautomatizované medicínske terapeutické masážne lôžko CERAGEM Master E, v Slovenskom Štátnom ústave pre kontrolu liečiv, na základe výsledkov testov nezávislej britskej spoločnosti BSI (British Standarts Institution) lôžko CERAGEM Master E ako zdravotnícku pomôcku triedy IIa (zapísaná pod registračným kódom 81772).


Účinky:

- ponúka účinnú terapiu a ochranu zdravia spojením osvedčených liečebných múdrosti s najmodernejšími technológiami
– poskytuje trvalú úľavu pri rôznych bolestiach
– zvyšuje obranyschopnosť a psychickú odolnosť, poskytuje absolútny komfort, jednoduchosť a bezpečnosť
– je jedinou registrovanou zdravotníckou pomôckou na svete v kategórii termoakupresúrnych masážnych prístrojov

Vďaka vyššie uvedeným metódam sa človeku uvoľní  napäté svalstvo, odstránia sa funkčné blokády chrbtice,  zregenerujú sa miechové nervy, podporí sa krvný obeh a imunita, a spustia sa samoregulačné ozdravné procesy.

Chrbtica je hlavným „producentom“ krvných buniek. S rastúcim vekom sa ich tvorba v červenej kostnej dreni kostí v rôznych častiach tela znižuje. Pomocou CERAGEM lôžka ich produkcia v stavcoch chrbtice zostáva stabilná aj vo vysokom veku. Tým sa posilní imunitný systém, znížia sa zápalové procesy a psychické napätie a zaktivujú sa regeneračné procesy. Dnes má veľa onemocnení svoju hlavnú príčinu v „zanesení“ a oslabení organizmu ťažkými kovmi, chemickými látkami a zlúčeninami, ktoré do nášho tela dostávame potravou, vodou, dýchaným vzduchom, kozmetickými a drogistickými produktmi, atď.  Vlny infračerveného tepla v CERAGEM lôžku pomáhajú organizmu odstraňovať z buniek škodlivé toxické látky a čistiť krv.

CERAGEM lôžko aplikuje na organizmus človeka fyzikálne podnety ako je teplo a tlak, ktoré pôsobia dvojako. Priamo, tak že ovplyvňujú fyzikálne a biochemické pochody v tkanivách a nepriamo, reflexne, to znamená sprostredkovane, cez nervový a endokrinný systém. Používať CERAGEM lôžko znamená tiež byť aspoň na chvíľu sám so sebou, znamená mať možnosť upokojiť svoju myseľ. Len ak sme schopní upokojiť svoju myseľ, môžeme očakávať aj zlepšenie fyzického zdravia. CERAGEM dokáže účinne znížiť psychickú záťaž a následky každodenného stresu.

CHIROPRAKTIKA
Je to dnes už na celom svete známa a čoraz častejšie uplatňovaná alternatívna liečebná metóda, ktorú už viac ako 100 rokov úspešne používajú najmä v USA, na Novom Zélande, v Kanade, v Austrálii a v Anglicku. Chiropraktika je liečebná disciplína, ktorá sa zaoberá liečbou a prevenciou mechanických problémov pohybového ústrojenstva. Dôraz sa kladie na manuálne ošetrenie kostrového systému a predovšetkým chrbtice, za účelom uvoľnenia pricviknutých nervov v chrbtici, tým že sa  ošetrením chrbtica narovná. Správne vyrovnaná chrbtica stimuluje nervový systém a pomôže organizmu opätovne nájsť svoj prirodzený rytmus. Prípadné funkčné blokády v oblasti krčnej chrbtice veľmi často spôsobia bolesti hlavy, straty rovnováhy, tlak za očami, svalové napätie v oblasti šije, zátylku a temena hlavy.

CERAGEM lôžko pomocou interného projektora postupne odstraňuje funkčné blokády chrbtice tým, že narovnáva a koriguje chrbticu a uvoľňuje bolestivý tlak stavcov a stuhnutých axiálnych svalov a šliach na miechové nervové zakončenia, ktoré preto bývajú často poškodené a nefunkčné. Miechové nervy sa uvoľnia, „zrekonštruujú“, zregenerujú a začnú plniť opäť svoje funkcie. Je to najlepší príklad novodobej alternatívnej medicíny.  Vďaka tomuto princípu CERAGEM lôžko odstraňuje postupne príčiny rôznych bolestí a chorôb pochádzajúcich z chrbtice (bolesti horných a dolných končatín, bolesti kĺbov …, ako aj rôzne ďalšie nešpecifické bolesti, únavový syndróm, neurózy, depresie, poruchy spánku, výkyvy nálad a energie …) a zlepšuje činnosť pohybového aparátu.

CERAGEM je vynikajúcou pomôckou pre pacientov, pripútaných na invalidný vozík.

MOXOVANIE
Moxovanie je v tradičnej čínskej medicíne jedinečná bylinná stimulácia, ktorá vyvoláva vitálne reakcie organizmu človeka prostredníctvom sálavého tepla. Moxovanie znamená riadené a účelové zahrievanie akupunktúrnych bodov na tele pomocou tepla a dymu získaného spaľovaním špeciálnych sušených a lisovaných rastlín. Výsledkom je uvoľnenie, relax a celkové zlepšenie zdravia.

CERAGEM lôžko túto praktiku dokonale uplatňuje pomocou nastaviteľného tepla (30° – 60°) interného projektora a dvoch externých projektorov, ktoré nahrievajú akupunktúrne body. Získané teplo postupuje hlboko do organizmu, vstupuje do energetických dráh, v ktorých dopĺňa chýbajúcu energiu a podporuje jej obeh. Moxovanie napomáha zvyšovaniu obranyschopnosti organizmu, urýchľuje látkovú výmenu, zlepšuje prekrvenie, uvoľňuje svalstvo, stabilizuje nervový systém a pomáha znižovať vysoký krvný tlak. Používa sa rovnako pri reumatických bolestiach, pri zápaloch šliach a artritíde. Podporuje tiež lymfatický systém. Lôžko uplatnením tejto metódy stimuluje tiež schopnosť organizmu k vlastnej samoregulácii, uzdravovaniu a predchádzaniu chorôb.

TLAKOVÁ AKUPRESÚRA
Akupunktúra a akupresúra patria medzi najstaršie liečebné metódy na svete. Ich cieľom je zabezpečiť plynulý tok energie  v energetických dráhach človeka a vyhnúť sa tak množstvu zdravotných problémov. Prevencia vždy bola základom prístupu v orientálnej medicíne.

CERAGEM lôžko pôsobí tlakom jadeitových valčekov interného projektora na jednotlivé akupunktúrne body v okolí chrbtice a na bruchu, čím stimuluje tok životnej energie Chi v energetických kanáloch – v meridiánoch. Životne dôležitá energia Chi môže byť zablokovaná dlhotrvajúcim stresom, nahromadením hlienov, tukov a toxických látok v krvi, v orgánoch, v kĺboch, čo sa môže prejaviť fyzickou bolesťou, alebo niekedy aj citovou podráždenosťou a psychickou nepohodou. Tlakom vlastnou telesnou hmotnosťou na špecifické akupresúrne body je možné pomocou CERAGEM lôžka docieliť uvoľnenie energetických blokov, odblokovať stuhnuté svalové partie a odstrániť bolestivé bloky chrbtice. CERAGEM lôžko dokáže postupne odstraňovať, ale aj predchádzať týmto stavom a uvoľňovať energetické bloky vyskytujúce sa hlavne pri pohybovom aparáte. Touto metódou sa spustí mechanizmus samoliečebných a samoregulačných schopností organizmu. Jednorázová stimulácia akupunktúrnych bodov na CERAGEM lôžku síce utlmí bolesti, ale pre ich úplné odstránenie by sa akupresúra mala prevádzať viac krát. Výsledkom bude úľava od dlhotrvajúcich bolestí, posilnenie imunity a účinná prevencia pred množstvom rôznych onemocnení.

Akupresúra pomáha tiež pri bolestiach hlavy, pri migréne, pri kĺbových onemocneniach, pri problémoch s alergiami, pri častých nachladnutiach, ako aj pri bolestiach chrbtice.

MASÁŽ
Masáž je jednou z najstarších a najprirodzenejších liečebných metód. Počas masáže na CERAGEM lôžku valčekmi z jade kameňov dôjde nie len k uvoľneniu masírovaného svalstva a odstráneniu jeho bolesti, ochabnutosti a stuhnutosti, ale aj k celkovému telesnému a duševnému relaxu.

Masáž so špeciálne vybrúsenými valčekmi z jadeitu pomáha z organizmu odstraňovať nahromadené únavové látky  (napr. kyselinu mliečnu). Tieto látky sa ukladajú najmä v svaloch po ťažkej práci, alebo náročnejšom športovom tréningu. Masáž pomáha pri bolestiach a stuhnutosti svalstva pri rôznych onemocneniach, pri enormnom pracovnom, alebo športovom preťažení, pri bolestiach hlavy, migrénach, únave a strese. Posilňuje imunitný systém a zlepšuje krvný obeh. Masážne valčeky z jadeitových kameňov v Ceragem lôžku šetrne uvoľňujú a stimulujú svojím účinkom svalstvo a šľachy pozdĺž chrbtice, čím sa chrbtica postupne (pravidelnými masážami) vráti späť do prirodzenej polohy. Chrbtica sa takto „pretiahne“, čím sa uvoľní tlak na medzistavcové platničky, ktoré fungujú ako vankúšiky medzi jednotlivými stavcami. Vekom, jednostrannou záťažou, minimalizáciou pohybu, naša chrbtica „tuhne“. U niektorých z nás môže dôjsť k jej oslabeniu a následnému vychýleniu (následok: kyfóza, skolióza,  …). Pravidelné masírovanie chrbtového svalstva prostredníctvom Ceragem lôžka pomáha predchádzať jej deformáciám, tuhnutiu a oslabovaniu. Klinické testy potvrdili tiež zlepšenie krvného a lymfatického obehu.

TERMOTERAPIA
Je to liečba teplom, pri ktorej sa do organizmu privádza tepelná energia. Využíva sa pri udržiavaní a podpore zdravia, liečbe rôznych ochorení a patologických stavov, pri obnovení stratených schopností a funkcií.

CERAGEM lôžko pomocou nastaviteľnej teploty v špeciálnych epoxidkarbónových platniach dodáva do organizmu človeka želateľnú tepelnú energiu vo forme dlhovlnného infračerveného tepla (vlnové dĺžky v hodnote 4 – 16 mikrónov), ktoré rozohrieva cievy a žily pozdĺž chrbtice a tým aktivizuje krvný obeh, celkové prekrvenie a podporuje tiež stabilizáciu krvného tlaku. Zdrojom sálavého infračerveného tepla pri termoterapii je v CERAGEM lôžku tiež interný projektor zložený z jade kameňov, ako aj 2 externé projektory zložené z deviatich a troch špeciálnych jadeitových hlavíc, ktoré sa dajú nahriať na nastaviteľnú teplotu.

Termoterapia je okrem iného odporúčaná pri chorobách šliach, úponov, kĺbov, svalov, väziva, pri chronických infekčných a reumatických ochoreniach, pri artritíde, artróze a výronoch.

DETOXIKÁCIA
Medicínske terapeutické lôžko od spoločnosti CERAGEM dokáže uplatnením všetkých uvedených 5 – tich princípov organizmus človeka veľmi účinne detoxikovať. Toxíny, jedy usadené v organizme človeka aj niekoľko rokov (aj desaťročí) sú dnes jednou zo základných príčin zhoršovania zdravotného stavu. Na jednej strane zvýšený príjem a tvorba toxických látok (potraviny, voda, životné prostredie … stres, voľné radikály …) a na strane druhej ich nedostatočné vylučovanie z organizmu, spôsobujú v organizme človeka nerovnováhu, výsledkom ktorej je väčšinou podlomené zdravie.

CERAGEM lôžko dokáže prostredníctvom dlhých vĺn infračerveného žiarenia detoxikovať aj hlboko uložené orgány (pľúca, pečeň, obličky, črevá …), ktoré zabezpečujú v organizme stav rovnováhy  a ktoré dokážu „vyfiltrovať – vychytať“ toxické látky a vylúčiť ich z tela von. Po znížení toxickej záťaže spomínaných vnútorných orgánov (až po ich úplné vyčistenie), začnú tieto efektívnejšie a účinnejšie plniť svoje funkcie, čo prinesie celkové zlepšenie zdravotného stavu.

JADEIT
Jadeit je od pradávna najuctievanejším a najviac ceneným kameňom Ďalekého východu, kde sa stal vplyvom svojich harmonických vlastností symbolom vnútornej harmónie, pokoja a mieru. Má blahodárny vplyv na plodnosť. Pomáha liečiť obličky – upravuje zlú filtráciu krvi a odvodňovanie tela.

Jemné vibrácie vysokých frekvencií zeleného jadeitu  uvádzajú celý organizmus do harmonickej jednoty. Posilňujú nervový a imunitný systém, funkciu srdca, krvného obehu, podporujú  funkciu sleziny, pečene a obličiek. Jadeit pomáha i pri iných onemocneniach. Z močových ciest uvoľňuje piesok a kamene. Podporuje látkovú výmenu a funkciu žliaz, liečbu infekčných onemocnení, žltačky a pomáha znižovať vysokú telesnú teplotu. Zmierňuje priebeh chrípkových onemocnení. Pomáha liečiť žalúdočné a zažívacie problémy a koliku. Pomáha pri nočných morách a nespavosti. Tíši bolesti hlavy a migrény. Pomáha odstraňovať nadmerné potenie psychického charakteru. Ženám pomáha odstraňovať citové blokády, ktoré im často bránia pri otehotnení.  Pozitívne stimuluje funkciu nadobličiek.